TehranAlef
TehranAlef
TehranAlef
TehranAlef
FaceBook Page
کد 201324 تاریخ انتشار ۱۳۹۰/۷/۹ ۱۲:۳۵ ق.ظ بازدید کل ۴۷۵ بازدید امروز ۱

. رعایت استاندارد یورو4 در تولید سوخت كشور

تهران الف : در پی افزایش دقت نظرها برای ارتقاء کیفیت خودروهای تولید داخل بحث لزوم تولید سوخت استاندارد در کشور از سوی شرکت ملی نفت ایران به میان آمد که مسئولان این شرکت نیز با توجه به امکانات، رعایت استاندارد یورو 4 در تولید سوخت در کشور را . . .

تهران الف : رییس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر تهران با بیان این مطلب که در توزیع بنزین در شهر ها باید دسته بندی صورت گیرد گفت: متاسفانه وضعیت و کیفیت سوخت کشور در حد استاندارد های روز دنیا نیست و به همین منظور شاهد آلودگی های زیست محیطی بسیاری در کلانشهر ها هستیم.

حمزه شکیب در ادامه گفتگو گفت: برای جلوگیری و کاهش این الاینده ها در کلانشهر ها می توان بنزین را بصورت دسته بندی توزیع کرد به این معنا که شهر هایی که دارای آلودگی های بیشتری هستد مانند تهران از سوخت مرغوب تری استفاده کنند زیرا وضعیت آلودگی هوا در این کلانشهرها نامناسب است و از لحاظ ژئو گرافی نیز هوا در این کلانشهرها کمتر جریان دارد و شهرهایی که جریان هوا در آن مناطق مناسب تر است از بنزین نا مرغوب تری استفاده کنند که این وضعیت به نظر با عدالت نزدیک تر است.

وی افزود: طرحهای دیگری مانند خروج خودرو های فرسوده نیز می تواند برای جلوگیری از افزایش این آلودگی ها موثر باشد ودر صورتیکه اراده ای برای اجرای این طرح در کشور وجود داشته باشد این طرح عملی خواهد شد.

وی در خصوص کیفیت خودرو های داخلی گفت: خودروسازان کشور صرفاً نباید به در آمد های مقطعی خود توجه کنند بلکه به سلامت شهروندان باید توجه اساسی داشته باشند و مجلس و دولت نیز باید کمک های اساسی را در این خصوص به خودروسازان داشته باشند تا کیفیت در این خودر ها به بالاترین سطح خود برسد.

عضو شورای شهر تهران در خصوص روند خروج خودرو های فرسوده گفت: روند تعویض خودرو های فرسوده هم اکنون خوب است اما باید به این مصوبات سرعت داد زیرا در حال حاضر بسیاری از خودرو ها در کشور فرسوده واز رده خارج شده اند ولی به دلیلی کمبود تسهیلات هم اکنون صاحبان آنها فاقد خودرو هستند.

شکیب در پایان گفت: بنابراین این طرحها و مصوبات بسیار خوب و مفید هستند ولی در صورتیکه به درستی اجرایی شود و همه دستگاهها دست در دست هم آن ها را اجرایی کنند.

به نقل از رئیس اتحادیه جایگاه داران سوخت کشور؛ در پی افزایش دقت نظرها برای ارتقاء کیفیت خودروهای تولید داخل بحث لزوم تولید سوخت استاندارد در کشور از سوی شرکت ملی نفت ایران به میان آمد که مسئولان این شرکت نیز با توجه به امکانات، رعایت استاندارد یورو 4 در تولید سوخت در کشور را تاپایان نیمه نخست سال 90 وعده داده بود اما این کار با گذشت چند روز از فصل پائیزصورت عملی پیدا نکرده است .
رئیس اتحادیه جایگاه داران سوخت در این باره اظهار داشت : بر اساس این طرح مقرر گردید بود تا عدد اکتان بنزین توسط شرکت ملی نفت به حد نصاب استاندارد های جهانی ارتقاء یابد .
بیژن حاج محمد رضا در ادامه گفتگو افزود : خوشبختانه اکتان بنزین مناسب و سوخت برخوردار از استاندارد های داخلی در کشور وجود داشته ودر جایگاهها در حال عرضه بوده و قرار است درجه احتراق سوخت و یا اکتان بنزین تا حد ی افزایش یابد .
وی با بیان اینکه تولید بنزین با درصد اکتان 100 درصد بزودی به جایگاه ها برای عرضه تحویل خواهد شد ، گفت : مرحله عملیاتی تولید بنزین با درصد اکتان استاندارد در پالایشگاه اراک آغاز شده است که بزودی با عنوان بنزین سوپر در جایگاهها در معرض فروش قرار داده میشود .
رئیس اتحادیه جایگاه داران سوخت کشور در ادامه سخنان خود ، تصریح کرد : رعایت استاندارد یورو4 و 5 در تولید سوخت های داخلی قطعا لحاظ گردیده و بنا بر اعلام مراجع مسئول سوخت دارای استاندارد یورو 4 و 5 تا یک ماه دیگر به بازار مصرف روانه خواهد شد .
حاج محمد رضا خاطر نشان کرد : امید میرود تولید بنزین با عدد اکتان استاندارد در کشور تحقق یابد زیرا اکثر خودروهای وارداتی در این خصوص با مضیقه روبرو هستند به ویژه خودروها سواری بنز که از حساسیت بالا ئی نسبت به دیگر خودروهای خارجی برخوردارند .
وی در پایان از آمادگی کامل جایگاهها ی عرضه سوخت در سراسر کشور برای فروش اینگونه محصولات خبر داد.نظر سنجی
نام نام خانوداگی
پست الکترونیک
 
متن نظر شما

 


نظرات بینندگان
TehranAlef
صفحه اول  | آرشیو  | نقشه سایت  | تماس با ما     
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به تهران الف می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است